Doeltreffend afkoersen op nieuwe NTA 8800 Hoe energie-efficiënt is mijn gebouw? Het antwoord daarop gaat per 1 januari 2021 veranderen. Dan bepaal je de energieprestatie van vastgoed met de nieuwe methodiek NTA 8800. Vastgoedadviseur Arjan van Zaanen en projectleider Rutger Vroom weten inmiddels van de hoed en de rand. Met hen zetten we in acht vragen en antwoorden alles op een rijtje en geven we handreikingen voor een doeltreffend vervolg. 17 november 2020 | 8 min leestijd
BIM biedt Rotterdam efficiënt en duurzaam vastgoedbeheer Slimmer omgaan met de digitaliseringskansen binnen het beheer en onderhoud van je vastgoed. Welke gemeente wil dat nu niet? Reden voor de Rotterdam om de kansen voor de inzet van BIM (Bouwwerk Informatie Model) te verkennen. Daarmee krijg je sneller en betrouwbaarder inzicht in de hoeveelheden, producten en materialen.
Brandveiligheid hand in hand met duurzaamheid Woningcorporaties spelen binnen het klimaatakkoord een belangrijke rol als ‘startmotor’ van de energietransitie. Woonstichting JOOST grijpt deze kans met beide handen aan om het brandveiliger maken van haar woningportefeuille slim te combineren met het verduurzamen ervan. Benieuwd hoe zij dat aanpakken? Medewerker bedrijfsbureau Henk van Leuven en onze brandveiligheidsadviseur Robin Bout geven in deze case tekst en uitleg.
Arnhems buiten kleurt groen met energielabel C Vanaf 1 januari 2023 geldt minimaal energielabel C voor de niet-monumentale gebouwen met kantoorfunctie. RPS helpt vastgoedeigenaar Propertize niet alleen daaraan te voldoen, maar ook met het kiezen van weloverwogen maatregelen.
Energielabels opstellen Met een energielabel toont u aan wat de energieprestatie van uw vastgoed is. Onze gecertificeerde energieprestatie-adviseurs helpen u zowel bij het opstellen als het registreren van het energielabel. Daarna adviseren wij u over welke energiebesparende maatregelen er mogelijk zijn.
Erkende Maatregelen Lijst (EML) Voldoet u al aan de informatieplicht energiebesparing vóór 1 december 2023? Het naleven daarvan en het uitvoeren van de Europese EED-audits is voor veel bedrijven een uitdaging. Onze duurzaamheidsadviseurs staan klaar om u daarin van begin tot eind te begeleiden. Zij ondersteunen u bij het inventariseren en realiseren van maatregelen die uw energieverbruik verminderen en uw CO2-uitstoot verlagen. Zo bent u niet alleen compliant, maar werkt u ook kostenefficiënter.
Informatieplicht energiebesparing Verbruikt uw bedrijf of instelling (inrichting) per jaar minimaal 50.000 kWh elektriciteit of 25.000 m³ aardgas (equivalent)? Dan valt uw organisatie onder het Activiteitenbesluit milieubeheer. We ondersteunen u graag bij het interpreteren en invullen van de lijst met erkende maatregelen. Onze adviseurs hebben alle kennis in huis om op basis van een inspectie of onderzoek te zien of al aan de maatregelen voldaan wordt of niet.